Horsch Pack with Optional Fertilization v 1.0.1.0

Şubat 1, 2022 - 20:03
 0  93
Horsch Pack with Optional Fertilization v 1.0.1.0

About the mod:

Optional Fertilization allows you to convert the fertilizer tanks of seeders, which have optional fertilization, to seed tanks in the workshop. If a lot of slurry or manure is available for fertilization, you don’t have to spend too much expensive mineral fertilizer. As a result of this conversion, the area performance of these machines increases due to more seed stocks, while at the same time reducing diesel consumption of the tractor. Please deactivate in the menu the option that the helper should buy fertilizer. If you don’t do this, fertilize the machines that are being operated by the helper, despite the fertilizer function switched off in the machine.
The following machines can be found as new mods in the respective category.

Version 1.0.1.0:
* Optional Fertilization has been added to the following Aggregates:

Seeders:
– EVO 12.375 OF
– Serto 12SC OF

Planters:
– Maestro SW 16.75 OF
– Maestro SW 24.75 OF

Credits:
TF 2020 MODS, vitalii201
FS19 modları nasıl kurulur?
Öncelikle beğendiğiniz ve indirmek istediğiniz bir mod bulun. Ardından PC'nize bir mod indirin. Modlar genellikle .zip formatındadır. Ancak bazen .rar'da olabilir. Bir mod dosyası .zip biçimindeyse, ek eyleme gerek yoktur. Bir dosya .rar'daysa, modu WinRar veya Zip7 gibi yazılımlarla arşivden çıkarmanız gerekir. Windows 10 kullanıcılarının arşivler için yazılım kullanmasına gerek yoktur, Win10'un kendisi dosyaları arşivden çıkarma özelliğine sahiptir.
Bir sonraki adım, PC'nizdeki mods klasörünü bulmaktır. Genellikle Documents/My Games/Farming Simulator 19/2019'dadır. "mods" klasörünü açın ve indirilen .zip arşivini veya arşivlenmemiş .rar dosyasını bu klasöre koyun.
Son adım. FS19 modlarının keyfini çıkarın!

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow